Posilňovanie

Sila je určená prierezovou plochou svalov, nervovým riadením jednotlivých svalov a interakciou svalového reťazca pri sekvencii pohybov. Používajú sa rôzne formy posiľňovania podľa cieľa, na aký sú určené.

Základom je silová výdrž, ktorá vám umožní dosahovať vysoký výkon po dlhší čas. Primeraná silová výdrž vašich brušných
a chrbtových svalov je veľmi dôležitá na udržanie pevnosti trupu pri každodennej činnosti a pri športovaní. Týka sa to ako malých, hlboko uložených svalov, tak veľkých svalov.

Aby ste mohli pri každodennej činnosti čo najviac využiť svoju silu, je potrebné trénovať aj koordináciu: cvičenia sú preto navrhnuté na nestabilnom povrchu a plán cvičenia na zvyšovanie sily je doplnený cvikmi z časti „Koordinácia“.

Ako si zvýšiť a udržať silu? Zaujmite počiatočnú polohu podľa obrázku. Tento pohyb urobte pomaly a so stálou rýchlosťou. Bez zastavenia zmeňte smer pohybu. Zopakujte túto sekvenciu pohybov najmenej 20 – 30-krát a po 1 – 2 minútovej prestávke znovu.

 

Nasledujúce fyzické aktivity a cvičenia robte iba v pre vás únosnej miere!

Ak sa pri niečom nebudete cítiť dobre alebo budete pociťovať bolesť, prestaňte, a ak to bude potrebné, poraďte sa s lekárom alebo fyzioterapeutom. 

Sprievodca bolesťou

Sprievodca bolesťou Objavte RADOSŤ Z POHYBU

Vyskúšajte náš jednoduchý interaktívny nástroj, ktorý vám pomôže nájsť tie najlepšie cvičenia, liečebné postupy a tipy vhodné práve pre vás.

Viac informácií

Produkty Voltaren

Produkty VoltarenVoltaren - vráti radosť z pohybu

Voľnopredajné lieky registrované pod značkou Voltaren ponúkajú rôzne formy riešenia pri liečbe bolesti pohybového aparátu.

Viac informácií

Čo je bolesť?

Čo je bolesťZákladné informácie o bolesti ako takej

Zoznámte sa bližšie s podstatou bolesti – zistite, prečo je niekedy potrebná a ako zistiť jej zdroj.

Viac informácií

©2017 skupina spoločností GSK alebo poskytovateľ príslušnej licencie.