Bolesti krku a ramien

Bolesti krku a ramien

Nešpecifické bolesti krku a ramien postihujú zvyčajne dospievajúcich aj dospelých a zahŕňajú napätie šije, hyperextenziu krku, tenznú bolesť a ďalšie problémy s krkom. Bolesť je zvyčajne buď akútna (trvá menej než 3 týždne), alebo má chronickú povahu (trvá dlhšie než 12 týždňov).

Ďalšie informácie nájdete v časti Druhy bolesti.

  • Krátkodobé problémy je možné liečiť fyzioterapiou a liekmi proti bolesti.
  • Pri dlhodobejšom trvaní bolesti môže priniesť úľavu intenzívne naťahovanie svalov, fyzioterapia alebo akupunktúra.
  • U ľudí s oslabenými šijovými svalmi, ktorí môžu byť náchylní k bolestiam krku, sa odporúčajú cvičenia na posilnenie šije.

Pri pretrvávajúcej bolesti sa musíte obrátiť na svojho lekára.

  • Zlepšovanie telesnej kondície: kondičné cvičenia a fyzické aktivity zahŕňajú aerobik, cvičenia na zvýšenie pružnosti, posilnenie svalov, výdrže a zlepšovanie koordinácie.
  • Pri liečbe ako akútnej, tak chronickej bolesti krku a ramien môžu byť prospešné určité druhy pohybových cvičení, ktoré by sa mali cvičiť niekoľkokrát týždenne. Ich cieľom je zvýšiť pohybový rozsah kĺbov.
  • Pri bolesti krku a ramien sa odporúčajú tiež proprioceptívne a posilňovacie cvičenia. Proprioceptívny zmysel znamená schopnosť koordinovať telo v priestore. Proprioceptivita je dôležitá na kontrolu a stabilitu postoja a držanie tela. Cieľom posilňovacích cvičení je zvýšiť výkonnosť svalov a predovšetkým ich regeneráciu a silu.

Cviky proti bolesti krku a ramien

Tieto jednoduché cvičenia vám pomôžu získať späť celý pohybový rozsah, dosiahnuť väčšiu silu, uvoľniť lokalizovanú stuhlosť a odstrániť všetky problémy s krkom. Je možné, že spočiatku budete mať mierne nepríjemné pocity, začnite preto cvičiť veľmi opatrne a postupne pridávajte na intenzite.

Celú škálu cvikov nájdete v časti o cvičení.

Liek proti bolesti krčných svalov

Voltaren Forte 2,32 % gél

Voltaren Forte 2,32 % gél je účinný pri liečbe bolesti chrbta, svalov a kĺbov. Voltaren Forte 2,32 % gél vďaka svojmu jedinečnému zloženiu gélu preniká hlboko do zapálených tkanív, ako sú kĺby, a pôsobí presne tam, kde je to potrebné. Okrem tlmenia bolesti a zápalu, zmierňuje opuch. Voltaren Forte 2,32 % gél sa ľahko nanáša a má upokojujúci a chladivý účinok.

Ďalšie produktové informácie nájdete v časti Lieky.

Čo je bolesť?

Čo je bolesťZákladné informácie o bolesti ako takej

Zoznámte sa bližšie
s podstatou bolesti – zistite, prečo je niekedy potrebná a ako zistiť jej zdroj.

Viac informácií

Neprestávajte sa hýbať

Neprestávajte sa hýbaťHľadáte nové spôsoby, ako sa udržiavať v dobrej kondícii?

Pomocou tohto jednoduchého nástroja si môžete vyhľadať cviky na udržiavanie telesnej kondície.

Viac informácií

Produkty Voltaren

Produkty VoltarenVoltaren - vráti radosť z pohybu

Voľnopredajné lieky registrované pod značkou Voltaren ponúkajú rôzne formy riešenia pri liečbe bolesti pohybového aparátu.

Viac informácií

©2017 skupina spoločností GSK alebo poskytovateľ príslušnej licencie.