Liečba bolesti

Ako Voltaren účinkuje?

Prečítajte si, ako Voltaren Emulgel tlmí bolesť a zápal, zmenšuje opuch a urýchľuje rekonvalescenciu.

Čo je Voltaren?

Voltaren predstavuje rad voľne predajných liekov, ktoré obsahujú nesteroidné protizápalové liečivo (NSAID) nazývané diklofenak. Diklofenak pôsobí na princípe inhibície prostaglandínov, čo sú látky v tele, ktoré spôsobujú bolesť a zápal. Znížením ich účinkov pomáha diklofenak zmierniť bolesť a tlmiť zápal.

Typy Voltarenu

Voltaren je v ponuke v štyroch rôznych formách: gél, tablety, mäkké kapsuly a náplasť. Tu vysvetľujeme, ako každá z nich pôsobí.

Aplikácia Voltarenu na pokožke

 

Voltaren gél

How does Voltaren® work?

VIETE, ŽE ...?

Gély Voltaren boli prvé gély proti bolesti, ktoré mali uzáver trojuholníkového tvaru pre jednoduché otváranie.

Gély Voltaren sú určené na lokálne použitie, čo znamená, že sa nanášajú na kožu postihnutej časti tela. Diklofenak nanesený na povrchu kože následne preniká do tkanív pod kožou a pôsobí na zapálené tkanivo (napr. vo vnútri kĺbu), aby sa zmiernila bolesť, znížil opuch a podporil sa proces hojenia.

Existujú tri rôzne lieky Voltaren, ktoré možno nanášať na kožu, a každá ponúka celý rad špecifických výhod.

  • Voltaren Emulgel obsahuje 1,16% diklofenaku vo forme gélu. Je vhodný na nanášanie 3-4 krát denne pre krátkodobú úľavu od bolesti po dobu 1 až 2 týždňov. Je klinicky dokázané, že znižuje akútnu bolesť do jednej hodiny od aplikácie.
  • Voltaren Forte 2,32 % gél obsahuje dvakrát vyššiu koncentráciu diklofenaku, teda 2,32%. Na zmiernenie bolesti a zápalu, aby ste sa mohli po úraze začať znovu normálne hýbať, ho stačí aplikovať iba dvakrát denne (po dobu 1 až 2 týždňov).

Voltaren 140 mg liečivá náplasť

Voltaren 140 mg liečivá náplasť obsahuje 140 mg diklofenaku vo forme sodnej soli. Voltaren 140 mg liečivá náplasť nie je hrejivá náplasť. Obsahuje nesteroidné protizápalové liečivo (NSAID), ktoré poskytuje krátkodobú úľavu od bolesti a zápalu. Náplasť sa aplikuje na postihnutú oblasť a liečivo z nej preniká cez pokožku priamo k zdroju bolesti. Aplikujte liečivú náplasť 2-krát denne, ráno a večer.

Perorálne formy Voltarenu

Voltaren Rapid 25 mg a Voltaren Actigo Extra 25 mg

Mäkké kapsuly Voltaren Rapid 25 mg a obalené tablety Voltaren Actigo Extra 25 mg poskytujú rýchlu úľavu od bolesti.

Viac informácií

Všetko, čo potrebujete vedieť o tlmení bolesti

Tu vysvetlíme, ako fungujú rôzne typy liekov pre úľavu od bolesti, aby sme vám pomohli vybrať si ten najlepší na vašu bolesť.

Viac informácií

Rôzne typy bolesti a ich liečba

Zistite viac o pôvode bolesti a o tom, čo ju spôsobuje. Aké výhody ponúka Voltaren Actigo Extra 25 mg?

Viac informácií

Čo je to zápal?

Zistite všetko o procesoch, ktoré spôsobujú zápaly, prečo k nim dochádza a ako sa môžeme v dôsledku zápalu cítiť.

*GSK Global Pain Index Research 2014 Report. K dispozícii na adrese: www.global-pain-index.com

Viac informácií