VoltActive Členková bandáž

Hýbte sa sebavedomo s našou Členkovou bandážou, ktorá podporuje stabilizáciu, poskytuje efektívnu podporu a úľavu od bolesti a pomáha predchádzať opätovným zranením členku.

Nájdite si svoju veľkosť 

Vyrobené pre pohyb

Žiť aktívny život neznamená len pohyb. Ide o radosť z návratu do hry. VoltActive Členková bandáž pomáha pri zotavovaní, a vy sa tak znovu môžete venovať svojim obľúbeným aktivitám s vedomím toho, že je váš členok stabilizovaný a chránený. Vráťte sa k cvičeniu v posilňovni. Zakopte si loptu a choďte na túru, zatiaľ čo sa budete cítiť chránení a radostní. Spolu s ostatnými si užívajte slobodu, ktorú pohyb prináša. Pretože VoltActive Členková bandáž nielen uľavuje pri bolesti pomocou stabilizácie. Inšpiruje. Robí radosť. Je vyrobená pre pohyb.

Často kladené otázky

 • Aké vlastnosti by mala mať dobrá ochrana členka?

  Vysokokvalitná VoltActive Členková bandáž poskytuje pohodlnú stabilitu a podporu. Ponúka úľavu v mieste bolesti pomocou stabilizácie, podporuje motoriku a senzomotorické funkcie a tým aktivuje svalovú stabilizáciu. Vankúšik z Technogelu zaisťuje členku optimálny pohyb a sťahuje tkanivo. Je perfektne priliehavý a nezošmykne sa, elastický materiál je poddajný a rýchlo sa prispôsobí vašim pohybom. Bandáž je vyrobená z priedušného materiálu, ktorý neobsahuje latex ani neoprén a je ho možné prať v práčke.

 • Kedy použiť členkovú bandáž?

  VoltActive Členková bandáž pomáha pri zotavovaní aj počas aktívneho života pomocou stabilizácie a pomáha predchádzať opätovným zranením pri nasledujúcich indikáciách:

  • Dráždivý stav v členkovom kĺbe (posttraumatický, pooperačný a chronický)
  • Opuch v členkovom kĺbe (posttraumatický, pooperačný a chronický)
  • Mierny pocit nestability
  • Mierna nestabilita väzu
  • Mierne bolesti členkového kĺbu
  • Tendomyopatia
  • Kĺbový hydrops
  • Mierna až stredná distorzia členkového kĺbu

  Indikáciu stanovuje lekár.

 • Akú veľkosť potrebujem?

  Návod na zistenie veľkosti v našom videu vám ukáže, ako sa správne zmerať, aby ste našli tú správnu veľkosť. Budete potrebovať krajčírsky meter alebo kúsok špagáta, ktorý môžete porovnať s pravítkom.

 • Čo ak som medzi dvomi veľkosťami?

  V prípade, že sa pohybujete na rozmedzí veľkostí a vaše hodnota A a B sa nezhodujú, odporúčame vám vybrať si B ako rozhodujúcu hodnotu veľkosti, ktorá vám ponúkne ideálnu podporu. Menšie veľkosti ľudia zvyčajne považujú za veľkosti, ktoré sedia bezpečnejšie. Ale ak ste citliví na stláčanie, bude pre vás väčšia veľkosť pohodlnejšia.

 • Iné bandáže mi správne nesedia. Bude mi sedieť VoltActive?

  Naša 3D technológia s plochým pletením vytvára elastický materiál, ktorý sa snadno prispôsobí vašim pohybom a zároveň poskytne spoľahlivú stabilitu. Vyššia úroveň elasticity na okrajoch bráni zosunutiu bandáže a zabráneniu správnej cirkulácie. Cielené pôsobenie kompresných zón napomáha zmierňovať opuchy. Náš materiál, ktorý neobsahuje latex ani neoprén je šetrný voči pokožke vďaka norme OEKO-Tex 100 certifikácii a priedušné funkčné vlákna robia bandáž pohodlnú na nosenie počas dňa.
  Použite nášho sprievodcu veľkosťami na zistenie vašej veľkosti. Ak vaše hodnoty A a B korelujú s hodnotami vzdialenými o viac ako dve veľkosti, štandardné bandáže nemusí vo výnimočných prípadoch správne sedieť.

 • Ako nosiť VoltActive Členkovú bandáž? Ako tesná by mala byť?

  Bandáž by mala byť napasovaná, ale nie natoľko, aby zabraňovala cirkulácii. Pri nosení by ste sa mali cítiť pohodlne a mali by ste byť schopní sa voľne pohybovať bez toho, aby bandáž vyvíjala prílišný tlak na vašu pokožku alebo svaly.

 • Ako dlho a ako často treba používať podpornú bandáž?

  Vo všeobecnosti môžete nosiť VoltActive bandáže kedykoľvek chcete. V závislosti na vašom individuálnom stave a potrebách môžete nosiť bandáže celý deň alebo len keď potrebujete dodatočnú stabilitu počas náročnejších činností, ako napríklad šport alebo posilňovanie. Ak si svojimi potrebami nie ste istí, odporúčame kontaktovať najprv vášho lekára. O dennej dobe používania a dĺžke užívania zvyčajne rozhodne lekár.

   

 • Aké preventívne opatrenia alebo doporučenia treba počas nosenia členkové bandáže dodržiavať?

  Pri nasledujúcich indikáciách je potrebná konzultácia s lekárom: ochorenia/poranenia kože; zápalové prejavy; ohrnuté jazvy s opuchom, sčervenanie a prehriatie v ošetrovanej časti tela; poruchy lymfatického odtoku, vrátane nejasných opuchov mäkkých častí tela vzdialených od pomôcky; poruchy citlivosti a prekrvenia v oblasti chodidla.

  Všeobecné bezpečnostné pokyny

  Upozornenie
  Varovanie pred možnými nebezpečenstvami nehôd a poranení.

  Upozornenie
  Varovanie pred možnými technickými škodami.

  Pozor
  Opätovné použitie na iných osobách a nedostatočné čistenie.

  Podráždenia pokožky, tvorenie ekzémov alebo infekcií v dôsledku kontaminácie zárodkami.
  - Výrobok smie používať iba jedna osoba.
  - Výrobok pravidelne čistite.

  Pozor
  Trvalé používanie výrobku.

  Zmeny zdravotného stavu, nárast ťažkostí.
  - Ak na sebe spozorujete neobvyklé zmeny, tak bezodkladne vyhľadajte lekára.
  - V prípade pochybností výrobok ďalej nepoužívajte.

  Pozor
  Kontakt s teplom, žiarom alebo ohňom.

  Nebezpečenstvo poranenia (napr. popálenín) a nebezpečenstvo poškodení výrobku.
  - Výrobok udržiavajte v bezpečnej vzdialenosti od otvoreného ohňa, žiaru alebo iných zdrojov tepla.

  Upozornenie
  Kontakt s prostriedkami s obsahom tuku a kyselín, olejmi, masťami a emulziami.

  Nedostatočná stabilizácia v dôsledku straty funkcie materiálu.
  - Výrobok nevystavujte kontaktu s prostriedkami s obsahom tuku a kyselín, s olejmi, masťami a emulziami.

  Upozornenie
  Neodborné použitie a zmeny.

  Zmeny, resp. strata funkcie, ako aj škody na výrobku.
  - Výrobok používajte iba v súlade s určením a starostlivo.
  - Na výrobku nevykonávajte žiadne neodborné zmeny.

 • Môžem nosiť športovú bandáž v noci?

  Vo všeobecnosti môžete nosiť VoltActive bandáže kedykoľvek chcete. Bližšie to však závisí od zdravotného stavu konkrétnej osoby. Pri niektorých zraneniach je fixácia počas noci žiadúca, zatiaľ čo pri iných stavoch nie je obmedzený pohyb a stiahnutie počas noci dobré pre liečbu. O nosení bandáže v noci vám odporúčame poradiť sa so svojím lekárom. O dennej dobe používania a dĺžke užívania zvyčajne rozhodne lekár.

 • Sú VoltActive bandáže vhodné pre alergikov?

  Tu je zoznam materiálov, ktoré sú súčasťou VoltActive bandáží: 

  Priadza, polyamidové vlákna s alebo bez elastanu, froté bavlna, polyuretán, polyester, polyamid, spandex, Pelottes Technogel® z viskózne elastického polyuretánu, pružiny, pozinkovaná oceľ, polyetylén.

 • Môžem sa s VoltActive bandážou sprchovať?

  Aj keď to nepoškodí materiál, odporúča sa odstrániť VoltActive bandáž pred sprchovaním.
   

 • Ako ich mám správne umývať?

  Všetky VoltActive podporné bandáže sú vyrobené z odolných funkčných vlákien, ktoré je možné prať v práčke a aj naďalej si zachovajú funkčnosť a tvar.

  Ako sa starať o bandáž:
  Pravidelné čistenie bandáže:

  Odporúčanie: použite vrecko alebo sieťku na pranie. Bandáž perte v teplej vode na 30 °C pomocou bežného jemného pracieho prostriedku. Nepoužívajte zmäkčovadlá. Dobre vypláchnite. Nechajte vyschnúť na vzduchu. Nevystavujte priamemu pôsobeniu tepla (napr. slnečné žiarenie, teplo z pece alebo vyhrievacieho telesa).

  Ďalšie podrobnosti sú zahrnuté v Používateľskej príručke: VoltActive Kolenná bandáž | VoltActive Členková bandáž.

 • Ako dlho vydrží?

  VoltActive bandáže sú vyrobené z trvácnych funkčných vlákien a sú navrhnuté tak, aby vydržali roky používania. Bandáž si zachová elastický anatomický tvar a pravidelné pranie v súlade s inštrukciami zaistí, že bude sedieť rovnako dobre. Bandáž vydrží veľkému množstvu zákazníkov približne dva roky. So správnou starostlivosťou a používaním niektorý ľudia tvrdia, že vydrží dokonca dlhšie. 

  Pred každým použitím skontrolujte funkčnú spoľahlivosť produktu a možné opotrebenie alebo poškodenie.

  Nepokračujte v používaní produktu, ktorý už nie je funkčný alebo ktorý je opotrebený alebo poškodený.

 • Potrebujem lékarsky predpis?

  Nie. Podporné bandáže je možné si zakúpiť bez predpisu.

 • Kde kúpiť VoltActive Členkovú bandáž?

  VoltActive Členková bandáž je dostupná v niekoľkých online maloobchodoch a lekárňach. Kliknite tu na zobrazenie možností.

 • Musím pred začatím nosenia bandáže navštíviť doktora?

  Nie je to nutné. VoltActive bandáže je možné si zakúpiť bez predpisu. Odporúčame, aby ste vyhľadali svojho doktora, aby ste sa ubezpečili, že ste si vybrali správnu bandáž pre váš konkrétny stav, pretože indikácie musia byť stanovené lekárom. Samozrejme sme vždy dostupní, aby sme pomohli vybrať vám správnu bandáž, ale naša rada nie je náhradou za konzultáciu s doktorom. Kontaktujte nás telefonicky alebo emailom.

 • Je VoltActive súčasťou Voltarenu?

  Áno. VoltActive vám prinášá GSK Consumer Healthcare, ktorá stojí tiež za prípravky Voltaren. Ich expertíza v zvládaní bolesti ožíva v našich ortopedických podporných bandážích. VoltActive je však zdravotnícka pomôcka, zatiaľ čo Voltaren je liečivo.

 • Akú má VoltActive expertízu?

  Za našimi vysoko kvalitnými podpornými bandážami stojí viac ako storočnej know-how nášho partnera, ktorý tieto výrobky vyrába. Tento výrobca, ktorý využíva svoje rozsiahle skúsenosti v oblasti biomechaniky, ortopédie a protetiky, je hnacou silou špičkových inovácií už od roku 1919.

  VoltActive vám prinášajú výrobcovia produktu Voltaren. Naše VoltActive produkty pokračujú na svojej dlhodobej misii úľavy od bolesti a navyše chránia vaše poškodené časti tela počas nosenia, ale na rozdiel od Voltarenu, ktorý je liečivom,VoltActive je zdravotníckou pomôckou.

Časté otázky o Voltarenu Emulgel

Viac informácií

Čo je bolesť?

Zistite, prečo pociťujeme bolesť a aké sú jej najrôznejšie príčiny.

VoltActive Členková bandáž

VoltActive Členková bandáž сhráni a stabilizuje členok a tým uľavuje pri bolesti a podporuje motoriku a správnu funkciu kĺbov.

Viac informácií

Správna veľkosť je rozhodujúca

Aby ste plne využili všetky výhody nosenia VoltActive bandáže, je dôležité, aby ste najprv zistili svoju správnu veľkosť. Podporná bandáž by vám mala sedieť bez toho, aby vás rezala alebo bránila toku krvi. Mala by ostať pevne na mieste, ale zároveň by mala byť dostatočne flexibilná, aby sa prispôsobila vaším pohybom.

Viac informácií