Voltaren Forte 2,32% gél

Voltaren - RADOSŤ Z POHYBU

Voltaren Forte 2,32% gél je topický nesteroidný protizápalový voľnopredajný liek. Je určený na úľavu od poúrazovej bolesti a na zmiernenie zápalu a opuchu postihujúcich chrbát, kĺby a svaly.

Koupit nyní

Voltaren Forte 2,32% predstavuje najsilnejšiu koncentráciu gélu Voltaren na slovenskom trhu. Vďaka 2,32% koncentráciu liečivej látky poskytuje úľavu od bolesti až na 12 hodín. Gél stačí aplikovať iba 2-krát denne, a tak poskytuje úľavu od bolesti po celý deň aj po celú noc.

Diklofenak sa akumuluje v koži, ktorá je zásobníkom, z ktorého sa postupne uvoľňuje liečivo do podkožných tkanív. Z nich sa diklofenak prednostne distribuuje a pretrváva hlboko v zapálených tkanivách, ako sú kĺby.

Ľahko otvárateľný uzáver ocenia najmä starší pacienti. Vďaka trojuholníkovému uzáveru je aplikácia liečivého pripravku Voltaren Forte 2,32% gél omnoho jednoduchšia a rýchlejšia. Na otvorenie viečka stačí iba ľahké uchopenie a polovica otočenia.

Použitie

Voltaren Forte 2,32% gél je určený na kožné podanie. Je špeciálne vyvinutý na vtieranie do kože 2-krát denne a zaistí úľavu od akútnej bolesti na 12 hodín.

U dospievajúcich od 14 rokov:

  • na liečbu poranení svalov a kĺbov (napr. po vytknutí, natiahnutí alebo pomliaždení, bolesti chrbta, športové úrazy);
  • na liečbu miestnych foriem reumatizmu mäkkých tkanív (napr. tenisový lakeť), meravosti ramenného kĺbu.

U dospelých (od 18 rokov):

  • na úľavu od bolesti pri nezávažných artritídach (zápaloch) kĺbov a chrbtice.

Ako liek Voltaren Forte 2,32 % gél používať

Pred prvým použitím odskrutkujte a odstráňte pečať tuby pomocou otvoru v tvare hviezdičky na hornej strane uzáveru. Ak je pečať tuby poškodená, liek nepoužívajte.

Jemne vtierajte Voltaren Forte 2,32% gél do pokožky v mieste bolesti alebo opuchu. Potrebné množstvo liečivého prípravku sa mení a závisí od veľkosti bolestivej alebo opuchnutej plochy. Na jedno použitie zvyčajne stačí množstvo vo veľkosti čerešne až vlašského orecha.

Aplikujte Voltaren Forte  2,32% gél 2-krát denne (ráno a večer) na miesto bolesti. Pri vtieraní gélu do pokožky môžete pociťovať ľahký chladivý efekt.

Neaplikujte Voltaren Forte 2,32% gél na kožu, ak ste sa porezali alebo máte otvorenú ranu. Neaplikujte na kožu s vyrážkou alebo ekzémom. Po aplikácii gélu na kožu nezakrývajte ošetrené miesto obväzom alebo náplasťou.

Dávajte pozor, aby sa vám gél nedostal na sliznice alebo do očí. Ak k tomu dôjde, vypláchnite si oči čistou vodou a poraďte sa s lekárom.

Po aplikácii gélu si umyte ruky (ak ošetrované miesta nie sú práve na rukách).

Neaplikujte na rozsiahle plochy kože a nepoužívajte po dlhšiu dobu, než je odporúčané, ak vám to neurčil lekár.

Vyvarujte sa nadmerného vystavovania slnečnému žiareniu.

Ak ste zabudli aplikovať Voltaren Forte 2,32% v správny čas, aplikujte ho hneď ako si spomeniete a potom pokračujte v liečbe ako zvyčajne.

Neaplikujte dvojnásobné množstvo, aby bola doplnená vynechaná dávka.

Pôsobenie

Voltaren Forte 2,32% obsahuje účinnú látku diklofenak, nesteroidnú protizápalovú (NSAID) látku, ktorá sa používa klinicky už viac ako 30 rokov na zmiernenie bolesti, opuchov, pri reumatizme mäkkého tkaniva, bolesti chrbta a poraneniach mäkkého tkaniva.

Voltaren Forte 2,32% sa naviac vyznačuje zvýšeným vstrebávaním – obsahuje pomocnú látku oleylalkohol, ktorá zvyšuje vstrebávanie účinnej látky a tým umožňuje jej pre priame pôsobenie v mieste bolesti aj v hlboko uložených zapálených tkanivách.

Diklofenak pôsobí protizápalovo a proti bolesti tak, že inhibuje aktivitu enzýmu nazývaného cyklooxygenáza (COX) a následnú tvorbu prostaglandínov. Voltaren Forte 2,32% gél pôsobí protizápalovo, odstraňuje bolesť, zmenšuje opuch, zlepšuje hybnosť pacienta a skracuje dobu návratu k normálnej funkcii.

Nepoužívajte Voltaren Forte 2,32%:

  • ak ste alergický / á na diklofenak alebo iné lieky používané na liečbu bolesti, horúčky alebo zápalu, ako je ibuprofén alebo kyselina acetylsalicylová (látka, ktorá sa tiež používa na prevenciu zrážania krvi), alebo na iné zložky lieku;
  • ak ste v posledných troch mesiacoch tehotenstva;
  • ak ste mladší ako 14 rokov.

Iné lieky a Voltaren Forte 2,32%

Prosím, informujte svojho lekára alebo lekárnika o všetkých liekoch, ktoré užívate, alebo ste v poslednom dobe užíval / a alebo ktoré možno budete užívať.

Nežiaduce účinky

Podobne ako všetky lieky, môže mať aj nežiaduce účinky, ktoré sa neprejavia u každého.

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára, lekárnika alebo zdravotnú sestru.

Pre úplné informácie pozri písomnú informáciu na nižšie uvedenom linku.

 

Stiahnuť písomnú informáciu pre pacienta

   

Sprievodca bolesťou

Sprievodca bolesťou Objavte RADOSŤ Z POHYBU

Vyskúšajte náš jednoduchý interaktívny nástroj, ktorý vám pomôže nájsť tie najlepšie cvičenia, liečebné postupy a tipy vhodné práve pre vás.

Viac informácií

Cvičenie podľa telesnej kondície

Cviky podľa telesnej kondícieVytvorte si vlastný cvičebný plán

Zoznámte sa so súborom fyzických aktivít a cvičení na zvyšovanie pohyblivosti, sily a vytrvalosti a zlepšovanie koordinácie.

Viac informácií

Produkty Voltaren

Produkty VoltarenVoltaren - vráti radosť z pohybu

Voľnopredajné lieky registrované pod značkou Voltaren ponúkajú rôzne formy riešenia pri liečbe bolesti pohybového aparátu.

Viac informácií

©2017 skupina spoločností GSK alebo poskytovateľ príslušnej licencie.